Põnevat

Oleme olemas tänu mitme sobiva asjaolu kokkulangemisele:

* Põlvamaale Leevi asula lähedusse kolimine aastal 1999. Esialgu avastasime ümbritseva looduse hunnitut ilu pere ainsa hobuse Ultra sadulas. Hiljem sõidutasime hobuvankriga ringi soolaleivapeole saabunud peretuttavaid. Idee tutvustada ümbritsevat kaunist loodust hobustel liikudes tekkiski just uue koduümbruse radadel vaimustusest õhku ahmides.

* 2000-2002 sain võimaluse osaleda Põlva Maavalitsuse korraldatud MATERRA koolitusprojektis, omandades mitmekülgseid teadmisi turismiteenuse pakkumise ja ettevõtluse kohta ning saades pisut stardiabi.

Ootamatult tekkis vajadus kiirelt välja mõelda nimi ning tegutsemise vorm. Koolitustel sai kohe selgeks, et eelistatuim vorm on meie jaoks MTÜ. Meenusid ka nooruses loetud raamatud, eriliselt Elar Kuusi 1978-ndal ilmunud „Välek Vibulase“ seiklused tule otsinguil. Teatavasti kohtas Välek oma teekonnal esialgu hirmsana tundunud kuuel jalal liikuvaid olendeid, kes hiljem osutusid justnimelt hobustel ratsutavateks inimesteks.

Tegutseme 2001 sügisest MTÜ-na Klubi Kuuel Jalal. Põhikiri kinnitati 31.10.2001 registrikoodiga 80155165.

2006 aprillist alates on olnud info klubi tegemiste kohta lugemiseks Google tasuta kodulehel. Hetkel kajastame sealsamas peamiselt kodukitsede ja kihnu maalammaste elu peensusi. Need võrratud loomad on meile samuti armsaks saanud ning lisaks saab neilt tervislikku maitsvat piima, piimatooteid ning villa. Heal meelel pakume tooteid proovida ka ratsutama tulnud külalistele. Selle hooaja tipptooted on meil kitsepiimast suitsujuust ja kitselihast suitsuvorst!

Hetkel on talus kokku 10 hobust, 91 kitse ja 2 kihnu jäära. Enda tarbeks on kanakari ja paar kalkunit.

Ratsutamise riskikäsitlus

Foto NAGI's: Rate & Renessanss1